A Munkácsy Mihály Múzeum folytatja! (A home office nem jelent leállást)

A Munkácsy Mihály Múzeum látogatói, kedvelői, az elmúlt évek során megszokhatták, hogy nálunk a múzeumban mindig történik valami izgalmas. Igyekeztünk színvonalas kulturális kínálatot nyújtani látogatóinknak, ünneppé és ünnepélyessé tettük a kiállításaink megnyitóit, változatos programokat szerveztünk, érdekes, új szemléletű és arculatú kiadványokat adtunk ki, erősítettük a Munkácsy kultuszt, bővítettük és modernizáltuk tereinket, hogy igazán látogatóbarát múzeummá…

Megújultak egyedülálló dokumentumaink

A múzeum Helytörténeti gyűjteményében több ritka dokumentumot is őrzünk, amelyek városunk életében meghatározóak voltak: a legelő-elkülönítési és az örökváltsági szerződés. Békéscsaba legelő-elkülönítési szerződésének egyetlen példánya 1844-ből származik. Csaba mint jobbágyfalu jelentős szolgáltatásokkal tartozott földesurának, azonban esély nyílt mindezek megváltására. 1844-től egyezkedések kezdődtek, először a legelők elkülönítése volt napirenden, amelyeket ekkor még a földesurakkal közösen birtokoltak.…

Tájékoztatás

Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Munkácsy Mihály Múzeum által meghirdetett 42. Városi Gyermekrajz Pályázat és Kiállításra készült pályamunkákat a kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel nem áll módunkban fogadni. A pályázattal kapcsolatos új időpontokról a továbbiakban tájékoztatni fogjuk Önöket. Megértésüket köszönjük! Munkácsy Mihály Múzeum

Kinek-kinek érdemei szerint… – Kepenyes Pál világhírű ötvös- és szobrászművész Kossuth-díjat kapott

A Békés megyei Kondorosról származó, egykor a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeumban önálló kiállításon bemutatkozó Kepenyes Pál ötvös- és szobrászművész munkásságát Kossuth-díjjal ismerte el Magyarország köztársasági elnöke: „Kepenyes Pál ötvös- és szobrászművész részére Magyarország számára kivételesen értékes művészi pályafutása során az autentikus és a klasszikus szobrászi hagyományt a szürrealizmus sajátos látásmódjával ötvöző, a tér és az…

Beporzók Napja március 10-én a Munkácsy Mihály Múzeumban

A Munkácsy Mihály Múzeum természettudományi szakága az elsők között csatlakozott ahhoz az országos felhíváshoz, melyet a környezetünkért és az emberiség jövőjéért aggódó civilek, muzeológusok és szakemberek hirdettek, hogy a figyelmet a beporzó rovarokra irányítsák. 2018-tól civil kezdeményezésre március 10.-ét a Beporzók Napjának nyilvánították Magyarországon és ebben az évben múzeumunk is igyekezett ráirányítani a figyelmet arra,…

Egyszer volt, sosem volt – Békéscsabai épületek

2020. március 12-én, csütörtökön 16.30-kor Egyszer volt, sosem volt – Békéscsabai épületek címmel nyílik új időszaki kiállítás a Munkácsy Mihály Múzeumban. A tárlat megnyitó rendezvényére szeretettel várunk minden érdeklődőt. A nagyobb méretben való megtekintéshez kattintson a képre!   Közművelődési csoport

Múzeumi lehetőségek és adaptálható megoldások – műhelygyakorlat a megyei módszertani-központi feladatellátás keretében

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási Módszertani Központja (MOKK) és a Munkácsy Mihály Múzeum megszervezte idei első műhelygyakorlatát a megyei módszertani-központi feladatellátás keretében. A Múzeumi lehetőségek és adaptálható megoldások címmel meghirdetett eseményre 2020. február 27-én került sor a Munkácsy Mihály Múzeum Konferencia termében. A program keretében Szabóné Bogdán Adrienn, a Csabagyöngye Kulturális Központ Munkácsy Emlékház…

Megnyitotta kapuit az Élet-tér-kép – Ritók Lajos képzőművész kiállítása

2020. február 27-én 17.00 órakor a Munkácsy Mihály Múzeum Tégla Terme adott otthont az Élet-tér-kép – Ritók Lajos képzőművész kiállítása megnyitó ünnepségének. A vendégeket a rendezvény házigazdája Ando Görgy múzeumigazgató, Szántó Zsolt, Békéscsaba Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának kabinetvezetője és Cservenyák László, a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetségének elnöke, a mátészalkai Szatmári Múzeum igazgatója köszöntötte. A…