A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási Módszertani Központja (MOKK) és a Munkácsy Mihály Múzeum megszervezte idei első műhelygyakorlatát a megyei módszertani-központi feladatellátás keretében.
A Múzeumi lehetőségek és adaptálható megoldások címmel meghirdetett eseményre 2020. február 27-én került sor a Munkácsy Mihály Múzeum Konferencia termében.
A program keretében Szabóné Bogdán Adrienn, a Csabagyöngye Kulturális Központ Munkácsy Emlékház telephelyvezetője a Steiner-Omaszta kúria, azaz az Emlékház turisztikai attrakciófejlesztését mutatta be. A jelenlévők először láthatták a megújuló kúria és a hozzá tartozó park látványterveit, és hallhattak az új turisztikai stratégiáról is.
Ezt követően Nagy-Laczkó Balázs, a Munkácsy Mihály Múzeum régésze beszélt a közösségi régészet magyarországi gyakorlatairól. A szakember rámutatott a témával kapcsolatot eddigi szakmai állásfoglalásokra, valamint kiemelte, hogy ez a tevékenység nem csak a régészeti szakmai munkát, hanem a többi múzeumi szakág területét is érintheti a jövőben.
Nagy Anikó, a múzeum közművelődési munkatársa, a MOKK megyei koordinátora előadása a MOKK új módszertani fejlesztéseit ismertette. Kitért a felnőttképzésre, a múzeumi szakemberek és a pedagógusok továbbképzésének jelentőségére, valamint az múzeumpedagógia területén adaptálható jó gyakorlatokra is.
A rendezvény második felében Gyarmati Gabriella művészettörténész invitálta kulissza tárlatbejárásra a résztvevőket. A rendhagyó esemény keretében, a Munkácsy Mihály új állandó kiállítás befejezett I. ütemét tekinthették meg a múzeumi szakemberek.
A műhelygyakorlat zárásaként a résztvevők Ritók Lajos debreceni képzőművész Élet-tér-kép című kiállításának megnyitóján vettek részt.
Nagy Anikó közművelődési munkatárs
Fotó: Nagy Éva