Az elRENDeltetett – Gubis Mihály művészete című időszaki kiállításhoz szervezett programsorozat második részeként Baji Miklós Zoltán, azaz BMZ elevenítette fel a hallgatóságnak a közös múltat Gubis és Én címmel.
A két alkotó közötti körülbelüli egy évtizedes korkülönbség révén, Gubis Mihály az akkor induló fiatal képzőművésznek mentora lett. BMZ számos közös megnyilvánulás emlékét – melyek az 1980-as évek második felétől kezdődtek – idézte fel mind szavakban, mind képekben. Szerepeltek együtt performanszokban és rendeztek közös tárlatokat is. Szintén az ő érdemüknek tekinthető a legendás Csalánleves fesztivál megálmodása és működtetése. Ezen időszak, nem csak kettejüknek, hanem Békéscsaba képzőművészetének is fontos korszaka volt. Ahogy Baji Miklós Zoltán felelevenítéséből ismerjük, a rangidős Schéner Mihály úgy hívta őket, hogy a „csabai avantgardok”.
Az 1990-es évek második felétől Gubis Mihály az országos illetőségű Patak csoport révén másfelé orientálódott, ám a BMZ-val való barátság és kollegalitás megmaradt, így a Gubis haláláig még eltelt tíz évben szintén tudtak egymás munkáiról. A tragédia után, Gubis Mihály emlékét ápolva, több eseményt és történést is említett még az előadó, melyek révén él ma is ezen örökség.
Ván Hajnalka, művészettörténész