A Munkácsy Mihály Múzeum ez évben is különleges tárlat megnyitásával ünnepelte a Magyar Kultúra Napját. A magyar textilművészet radikális forradalmára: Balázs Irén című kiállítás a magyar textil Békéscsabáról indult stílusteremtő művészegyéniségének életművébe enged betekintést az érdeklődők számára.
A számos rangos díjjal (Ferenczy Noémi-díj, a Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztje kitüntetés stb.) elismert alkotó hagyatékából egy nyolcvanegy tételből álló kollekció a Munkácsy Mihály Múzeum gyűjteményét gazdagítja. Ezt az értékes műegyüttest egészítette ki a művész születésének 85. évfordulóján rendezett kiállításon a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum – Szombathelyi Képtár és a Körmendi–Csák Gyűjtemény (Budapest) anyagából válogatva Gyarmati Gabriella művészettörténész, a tárlat kurátora.
A rendezvényen Ando György múzeumigazgató és Varga Tamás, Békéscsaba Megyei Jogú Város alpolgármestere köszöntötte a megjelenteket, majd Wehner Tibor Munkácsy Mihály-díjas művészettörténész foglalta össze az alkotó életművét és nyitotta meg a kiállítást. Az ünnepi alkalmat Anasztazia Razvaljajeva hárfaművész előadása tette még emlékezetesebbé.
A Balázs Irén textilművész munkáit felvonultató kiállítást 2020. április 26-ig, hétfő kivételével naponta 10–18 óráig tekinthetik meg a látogatók a Munkácsy Mihály Múzeum Konferenciatermében.
Nagy Éva közművelődési munkatárs
Fotó: Nagy Anikó